NASZ PORTAL, NASZE MIASTO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
o wychowywaniu dzieci przez nauczycieli
Autor Wiadomość
ewasek 

Golub$y: 106 

Wysłany: 2011-12-06, 18:59   

paulinaa napisał/a:

Chciałabym się odnieść jeszcze do kwestii wychowania przez szkołę. Moim zdaniem wychować dziecko powinni rodzice. .

Jasne, ale dzieci uczą się od dorosłych przez naśladowanie. Pani w szkole wrzeszczy na dzieci , dzieci nauczą się też wrzaskiem rozwiązywać problemy.

miedziak 

Golub$y: 65 

Wysłany: 2011-12-06, 19:23   

Nikt nie uczy nauczycieli lub popadają w rutynę, traktują swoją pracę jak każdy dzień roboczy ,który wreszcie się skończy i tyle....

ewasek 

Wysłany: 2011-12-06, 19:29   

powinni przechodzić jakieś testy, czy w ogóle nadają się do tej pracy

paulinaa 

Golub$y: 40 

Wysłany: 2011-12-06, 20:27   

Krzyku nic nie usprawiedliwia, w danej sytuacji pani powinna wytłumaczyć dziecku jaki zrobiło błąd i z tą teza się zgadzam.

rafas 

Golub$y: 2004 

Wysłany: 2011-12-06, 20:31   

ewasek napisał/a:
powinni przechodzić jakieś testy, czy w ogóle nadają się do tej pracy

A czy przechodzenie na kolejny stopień (mianowany, kontraktowy, nie wiem jakie tam jeszcze są) nie jest poprzedzone takim testem ?

eric5 

Golub$y: 655 

Wysłany: 2011-12-06, 20:42   

Na mnie to krzyczeli i nie raz dostałem z łopatki lub kija. Teraz się z tego śmieję. I wtedy tylko pomarudził człowiek pod nosem, a teraz to od razu jakieś niebieskie linie albo jak zostałem skrzywdzony, bo mi na psyche siadło. Wszystko teraz takie wrażliwe :-P

zarebgd 

Golub$y: 1832 

Wysłany: 2011-12-06, 22:02   

rafas, po kontraktowym, na każdy stopień kolejny jest egzamin. I one chyba odbywają się w Starostwie przed komisją :)

wir 

Golub$y: 175 

Wysłany: 2011-12-06, 22:24   

Myślę, że z tym burzeniem się na tytułowanie nauczycieli profesorem, lekarzy doktorem, a aptekarzy magistrem to chyba przesada. Nie wymyślono tego obecnie i jest to tytułowanie zwyczajowe, pewnie sprzed wojny albo i wcześniej. Sprzedająca w aptece to nie ( jak ją tu ktoś nazwał) sklepowa, ale człowiek na którym ciąży wielka odpowiedzialność (i na pewno jest magistrem). Właścicielem apteki może być prawie każdy, ale sprzedawać w niej musi farmaceuta. Jeżeli chodzi o lekarzy, to jakoś nie pasuje mi zwracać się do nich "panie lekarzu", dziwnie to brzmi. Ten doktor jest i w wierszykach dla dzieci (...i przyszedł pan doktor, jak się masz koteczku... albo ...prędko, prędko po doktora, bo kocica bardzo chora...), jak przerobić te wierszyki. Najłatwiej poszłoby chyba z tymi profesorami, ale czy warto walczyć ze zwyczajami? Czy to naprawdę jest takie bulwersujące? Chyba nie w tym jest istota sprawy i problemy w oświacie, służbie zdrowia czy farmaceutyce.

ewasek 

Wysłany: 2011-12-07, 07:37   

chodzi mi o testy, które wskazują , czy dana osoba ma predyspozycje , by pracować z dziećmi. Przecież obecnie ktoś może być ukrytym faszystą , ale skończone kursy, podyplomówki i szkolenia do tego znajomości uczynią go super nauczycielem.

Za moich czasów też się w szkole nikt z dziećmi nie cackał. Nauczyciele mieli kije do pomocy, tzw wskaźniki. Moja podstawówka to lata 80. W drugiej klasie nauczyciel uczył nas tabliczki mnożenia linią. Przed lekcja ze strachu straciłam przytomność i wylądowałam na kilka dni w szpitalu.....To nie są miłe wspomnienia, tym bardziej , że moi rodzice nie stosowali lania.

Moniczek 

Golub$y: 1477 

Wysłany: 2011-12-07, 08:26   

Mnie ostatnio wkurzyło, że jedna nauczycielka jak się dowiedziałam dostała nagrodę za tak wspaniałą prace z uczniami i że ona kocha dzieci itd. A ja dobrze pamiętam, a ona widocznie zapomniała, jak całej mojej klasie (to była nasza WYCHOWAWCZYNI) powiedziała, że nas nie lubi a jeszcze bardziej nienawidzi! I taka nauczycielka dostała nagrodę!

fajcikgd 

Golub$y: 289 

Wysłany: 2011-12-07, 16:08   

Przemoc w szkole wykluczam..żadnych kar cielesnych- od takiego karania to są rodzice a nie obca osoba jaka jest nauczyciel... sam mam też niemiłe wspomnienia od pewnej wrednej wfmenki która zapraszała do kantorka i kazała wybierać sprzet jakim ma sie posłużyć... a było tam sporo bejsboli...

eM25 

Golub$y: 137 

Wysłany: 2011-12-07, 17:03   

fajcikgd napisał/a:
Przemoc w szkole wykluczam..żadnych kar cielesnych- od takiego karania to są rodzice

Rodzice powinni współpracować z nauczycielami. Niestety dziś wygląda to tak, że jeśli nauczyciel naskarży na ucznia, to rodzic ma pretensje - bo jak to może być, że ktoś krytykuje najwspanialsze dziecko

zaraza 

Golub$y: 5 

Wysłany: 2015-02-26, 12:09   

Może dzieciak nie powiedział tego zbyt ładnie, ale obowiązkiem nauczyciela jest chyba wyjaśnić dziecku co i jak. Dziwne, że potem dzieci takie rozdarte... Skoro wszyscy na około sie na nie wydzierają, rodzice, nauczyciele.. To one nie potrafią się inaczej komunikować

Zoimme325 

Golub$y: 1 

Wysłany: 2017-10-12, 08:11   

nauczycielki niestety czasem dają zły przykład dzieciom

Kontakt
504 031 044

Dodaj do: Wypowiedź dla Facebook
Odpowiedz do tematu